AKTUALNOŚCI

Wielki darterski weekend w Poznaniu! W dniach 16-18.02.2024 do Poznania zjadą darterzy z całego kraju. Odbędą się także I Mistrzostwa Juniorów o puchar Prezydenta Miasta Poznania.

Poznańskie Stowarzyszenie RÓBMY DARTA, organizacja DART POLSKA oraz drużyna darterska PAN TU NIE STAŁ łączą siły i zapraszają na finał Ligi Dart Polska, który odbędzie się na Przystanku Dartera oraz w lokalu Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych w sercu miasta pod poznańską Kaponierą.
Finał ligi to ogromne przedsięwzięcie, jakie po raz drugi urozmaica wydarzenia turniejowe na poziomie krajowym organizator i pomysłodawca tej ligi – Dart Polska. W tej edycji zagra aż 18 miast, a udział w tych poszczególnych eliminacjach biorą najlepsi zawodnicy wyłonieni w kwalifikacjach regionalnych. Wydarzenie będzie transmitowane wraz z komentarzem. 

A jak prezentuje się cały weekend? Oto harmonogram działań:


Piątek 16.02.2024 / Przystanek Dartera / Rondo Kaponiera

Poznań Darts Masters

Turniej będzie okazją do sprawdzenia umiejętności w rozgrywce o „umownej” randze mistrzowskiej w naszym regionie. W tej premierowej edycji Poznań Darts Masters, podczas poznańskiego finałowego weekendu, połączone zostaną dwie kwestie. Rozgrzewka – dla 32 zgłoszonych pierwszych zawodników biorących udział w sobotnim wielkim finale oraz kolejnej 32 składającej się z zawodników rozpoznawalnych w regionie pochodzących z kwalifikacji Przystanku dla początkujących i Przystanku na środę, które odbywają się cyklicznie na poznańskim Przystanku Dartera. Rozgrywka odbędzie się w dwóch dywizjach. Dywizja Pre – 16-stka darterów podzielona na 4 grupy oraz Dywizja Pro 16-stu + 32 zawodników z wielkiego finału podzielona na 12 grup. Następnie dla dwóch zwycięzców fazy grupowej zostanie rozegrana wspólna drabinka Single Kick Off (SKO). 

Turniej transmitowany i komentowany ze sceny Przystanku Dartera – www.facebook.com/przystanekdartera.


Pierwszych czterech najwyżej uplasowanych w turnieju Poznań Darts Masters (niezakwalifikowanych jeszcze do sobotniego finału) zawodników otrzyma nominację do gry w wielkim finale Ligi Dart Polska!

Finaliści oraz 6 najlepszych zawodników tego turnieju otrzyma nagrody finansowe. 

Sobota 17.01.2024 / Przystanek Dartera / Rondo Kaponiera

Wielki finał Ligi Dart Polska

Turniej transmitowany będzie na dwóch profilach FB, z dwóch tarcz transmisyjnych z komentarzami. Startującymi w tym turnieju są najlepsi zawodnicy z 18 miast skupiających regiony w kwalifikacjach do turnieju finałowego.
Szczegółowy harmonogram Finału: www.dartpolska.pl/final

Niedziela 18.01.2024 / Przystanek Dartera / Rondo Kaponiera

Mistrzostwa Juniorów w darcie o puchar Prezydenta Miasta Poznania

To pierwszy taki turniej skierowany do młodzieży z całej Polski! Rozgrywany będzie w grupie wiekowej, w której ambicja i determinacja łączą się z rozwojem pasji.

Mistrzostwa swym honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Poznania. Zwycięzcy otrzymają ufundowane przez niego puchary. Kto zdobędzie zaszczytne miano mistrza Poznania wśród juniorów? Wszystkie emocje wciąż przed nami.

Wydarzenie to może stać się dla uczestników pretekstem do rozwinięcia swej pasji, sprawdzenia umiejętności, czy też powzięcia decyzji, by iść dalej tą ścieżką darterskiej kariery!

Transmisja LIVE z tarczy telewizyjnej na kanale www.youtube.com/@dartpolska oraz z drugiej ze sceny Przystanku Dartera na fanpage www.facebook.com/przystanekdartera

Wydarzenie dofinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania

#poznanwspiera

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial